Pastoralni Centar Varaždinske biskupije Ludbreg

Mob: 095/863 2989
E-mail: pc-ludbreg@biskupija-varazdinska.hr

O centru

Pastoralni centar raspolaže s 2.200 četvornih metara korisnog prostora. U njemu je uređeno 20 soba za boravak, nekoliko dvorana različite veličine, kuhinje i blagovaonice, kapele te ostalih prostorija koji služe za potrebe župe i svetišta te za razne druge biskupijske evangelizacijske i pastoralne potrebe i susrete.
Prostor Centra je uređen i namješten po najsuvremenijim standardima. Svaka od 20 soba, koje mogu biti jednokrevetne ili dvokrevetne (po potrebi i trokrevetne, s pomoćnim krevetom) opremljena je vlastitim sanitarnim čvorom (wc-om i tuš kabinom). Grijanje se u svakoj sobi može prilagoditi osobnim potrebama. Čitava kuća pokrivena je besplatnim bežičnim wi-fi signalom.

Na raspolaganju su i dvorane za predavanja i susrete ili rad u manjim skupinama, suvremeno opremljena kuhinja i blagovaonica te kućna kapela za slavljenje euharistije, meditacije ili klanjanje.
Centar raspolaže i s tridesetak parkirališnih mjesta u vlastitom dvorištu.

Od dana otvorenja i blagoslova, 1. rujna 2014. godine, Centrom je upravljao i o aktivnostima vodio brigu župnik i upravitelj Svetišta msgr. Josip Đurkan a od 1. ožujka 2017. g. ravnateljem Centra imenovan je preč. mr. Josip Koprek. U vođenju poslova i organizaciji rada ravnatelju pomažu gospođa Mirjana Matijašić i nekoliko župljana volontera.

U planu je da se slijedeće, 2018. godine, u potkrovlju zgrade uredi još dvadesetak soba čime će prostor Centra moći ponuditi sadržaje i za veći broj korisnika.

Slika