Prve duhovne vježbe za svećenike - 13.-16.10.2014.

Od 13. do 16. listopada u nedavno otvorenom Pastoralnom centru Varaždinske biskupije u Ludbregu održane su prve duhovne vježbe na kojima se okupio dio prezbiterija mjesne Crkve zajedno s biskupom Josipom Mrzljakom.

Kroz duhovne točke, kao voditelj duhovnih vježbi, dvadeset je svećenika vodio mons. Josip Kuhtić, kanonik Prvostolnog kaptola zagrebačkog te rektor zagrebačke prvostolnice. U duhovnim je vježbama sudjelovao i varaždinski biskup koji je istaknuo kako ove duhovne vježbe svakako treba nazvati “povijesnima“ jer su prve.

Svećenici su, osim u nagovorima voditelja duhovnih vježbi, sudjelovali i u pobožnosti križnoga puta na prostoru svetišta Predragocjene Krvi Isusove i zavjetne kapele Hrvatskog sabora te su u župnoj crkvi Presvetog Trojstva sudjelovali u molitvi krunice s okupljenim vjernicima, napose predškolskim uzrastom katehizanata župe Presvetog Trojstva u Ludbregu. Duhovne vježbe završile su svečanim euharistijskim slavljem u prostorima Centra.